RSS
 

Kaip natūraliai padidinti testosterono kiekį?

07 Feb

Praėjusiame įraše rašėme apie testosterono svarbą vyriškam organizmui,o šįkart norime pateikti keletą patarimų, kaip pakelti testosterono lygį natūraliais būdais. Pasirodo, nebūtina griebtis įvairių preparatų ir medikamentų, testosterono kiekį organizme padidinti galima natūraliais būdais šiek tiek pakeitus savo gyvenseną ir įpročius. Taigi, esminiai testosterono kėlimo “draugai” yra:

Didelio intensyvumo fizinės treniruotės. Reguliariai atliekamos tokios treniruotės gerina metabolizmą bei efektyviai didina testosterono koncentraciją kraujyje. Efektyviau nei kardiotreniruHandsome man casually leaning against the wallotės ar vidutinio intensyvumo ilgesnės treniruotės kelis kartus per savaitę. Produktyviausia, jei užsiimsite 12-20 minučių trumpa, bet itin intensyvia fizine veikla kasdien. Apsaugosite organizmą ne tik nuo vyriško hormono kiekio sumažėjimo, bet ir nuo aukšto kraujospūdžio, įvairių širdies ligų, diabeto.

Antsvorio metimas. Papildomi kilogramai natūraliai sumažina testosterono kiekį. Kuo didesnis antsvoris – tuo mažesnė testosterono koncentracija. Nedideliam antsvoriui puikiai padės minėti didelio intensyvumo pratimai. Tačiau jei antsvoris didelis, būtina ir sureguliuoti mitybą, pasikonsultavus su dietologu. Idealiausiai prie didelio intensyvumo fizinių treniruočių tinka speciali dieta, mažinanti uždegiminius procesus mūsų organizme.

Streso valdymas. Kai vyrai dažnai susiduria su stresinėmis situacijomis, antinksčių liaukos didina streso hormono kortizolio išsiskyrimą ir mažina testosterono išsiskyrimą. Tai – normalus organizmo atsakas, kuris ilgainiui gali sukelti rimtų sveikatos sutrikimų. Stresui suvaldyti yra nemažai priemonių. Puikiai padės ir minėtas fizinis aktyvumas, mityba. Taip pat poilsis, relaksacinės technikos, kaip joga, meditacija, gilus kvėpavimas. Gerai ir pasilepinimas masažu.

Palaikyti tinkamą vitamino D3 kiekio organizme. Vitamino D3 cheminė formulė panaši į steroidinių hormonų, tarp jų ir testosterono.  Apskritai vitaminas D3 priklauso tai pačiai cheminei klasei, kaip ir testosteronas, bei dalyvauja daugybėje organizmo reakcijų, tarp jų – testosterono gamyboje. Vienas tyrimas įrodė, jog vienerius metus vitaminą D3 vartojusiems vyrams, turėjusiems antsvorio, pavyko išlaikyti nesumažėjusį vyriško hormono kiekį. Natūraliai vitamino D3 gamyba vyksta mums būnant saulėje, tačiau dažnai lepintis saulės voniomis – ne pati geriausia išeitis, žinant žalingą saulės spindulių poveikį. Tad kelis kartus per metus vartokite geriamą vitaminą D3.

Statinų vartojimas padidėjus cholesterolio koncentracijai kraujyje. Statinai – populiariausia vaistų, išrašomų cholesterolio kiekiui kraujyje mažinti, grupė pasaulyje. Sumažindami cholesterolio kiekį kraujyje ir širdies smūgio ar priepuolio riziką, jie kartu keičia ir procesus, vykstančius organizme ir priklausančius nuo cholesterolio. Cholesterolis dalyvauja daugybėje reakcijų, pavyzdžiui, lytinių hormonų gamyboje. Tad ženkliai sumažinus cholesterolio kiekį vyrams, gali atsirasti neuropatijos, kisti raumenų masė, silpnėti lytinis potraukis, sutrikti atmintis, išsivystyti depresija. Būtina pasitarti su savo gydytoju dėl šių vaistų grupės vartojimo.

„Sveikųjų“ riebalų vartojimas. Kiekviena mūsų organizmo ląstelė turi riebalinį sluoksnį ir 60 proc. nervinio audinio yra padengta riebalinėmis medžiagomis. Kūnui riebalai reikalingi tam, kad gamintų sveikas ląsteles, taip pat lytinius hormonus. „Nesveikieji“ riebalai didina kortizolio kiekį organizme, skatina uždegiminių reakcijų vystymąsi. Testosterono gamyba irgi slopinama. Sveikieji riebalai, kurių gausu kokosų aliejuje, avokaduose, alyvuogėse, riešutuose ir sėklose, palaikys pusiausvyrą organizme, slopins uždegiminius procesus, išsaugos tinkamą testosterono koncentraciją.

Geras miegas. Gaunant poilsio pakankamai, organizme bus palaikomos atitinkamos funkcijos. Juk kai miegame, organizmas pereina į atsinaujinimo būseną. Sureguliuojama ir hormonų pusiausvyra. Be pakankamos trukmės geros kokybės miego organizmas nebus pajėgus tos pusiausvyros išlaikyti.7-9 valandos – pati idealiausia miego trukmė.

Na, o jei paminėtų punktų jūsų gyvensenoje laikytis sunku, lytinę funkciją pagerinti ir energijos pasipildyti visada galite visiškai natūraliu ir šalutinio poveikio neturinčiu Power Khan!

 

Parengta pagal A. Bartaševičiūtė “Kaip natūraliai padidinti testosterono kiekį”

 
 

Komentuokite

Jei norite komentuoti, prisijunkite.

 

Sveiki atvykę ! Jei turite klausimų nesidrovėkite ir klauskite.