RSS
 

Mandarinų apelsinų žievelių ekstraktas

http://www.dreamstime.com/-image18547091Junginys, aptiktas citrusinių vaisių luobelėse, cholesterolio lygį organizme gali sumažinti efektyviau nei didelė dalis receptinių vaistų, bei neturi šalutinio poveikio. Tokią išvadą padarė JAV ir Kanados mokslininkai.
Tyrimas vykdytas JAV Žemės ūkio departamento ir Kanados bendrovės „KGK Synergize“ specialistų bendromis jėgomis. Jie apelsinų ir mandarinų žievelėse aptiko grupę junginių, kurie bandant su gyvūnais efektyviai pakeitė preparatus, mažinančius LDL cholesterolio („blogojo“ cholesterolio) lygį be jokių šalutinių efektų (kepenų ligų, raumenų silpnumo), būdingų įprastiems šio junginio lygį mažinantiems vaistams.

Junginiai, vadinami polimetoksilintais flavonais (PMF), yra panašūs į kitus augalinius pigmentus, randamus įvairiuose sveikatą gerinančiuose citrusiniuose vaisiuose. Citrusiniai vaisiai saugo nuo vėžinių, širdies ir uždegiminių ligų. Manoma, kad tai yra pirmas tyrimas, susiejęs PMF ir cholesterolio kiekio mažėjimą organizme.
„Mūsų tyrimas įrodė, kad PMF yra efektyviausia cholesterolio kiekį mažinanti priemonė iš visų citrusinių flavonoidų. Esame tikri, kad PMF cholesterolio lygio mažinimo efektyvumo atžvilgiu gali varžytis ir netgi aplenkti kai kuriuos receptinius vaistus, o be to, PMF neturi šalutinio poveikio“, sakė tyrimui vadovavusi „KGK Synergize“ tyrimų padalinio viceprezidentė mokslų daktarė Elžbieta Kurovska.

Mandarinų aplsinų ekstrakto poveikis sveikatai

PMF klasės junginių randama daugelyje citrusinių vaisių. Populiariausi šios klasės junginiai – tangeretinas ir nobiletinas – randami mandarinų ir apelsinų luobelėse. Šiek tiek mažiau jų randama ir šių vaisių sultyse.
Bandymai buvo atliekami su žiurkėnais. Jie buvo maitinami maistu, kuriame buvo didelė cholesterolio koncentracija ir 1 procentas PMF. Šios medžiagos kenksmingų medžiagų kiekį organizme sumažino 32-40 procentų.
Ankstesnių tyrimų su gyvūnais metu įrodyta, kad panašūs flavonoidai – hesperidinas iš apelsinų ir naringinas iš greipfrutų – taip pat mažina cholesterolio lygį, tačiau ne taip efektyviai, kaip PMF.
Mokslininkų teigimu, gydymas PMF preparatais niekaip neveikė HDL („gerojo“) cholesterolio kiekio. Gyvūnams jokių šalutinių PMF poveikių nenustatyta.

Mokslininkai dabar tiria šių junginių veikimo cholesterolio metabolizme mechanizmą. Remdamiesi išankstiniais duomenimis, gautais iš ląstelių ir gyvūnų tyrimų, jie mano, kad PMF gali mažinti cholesterolio ir trigliceridų sintezę kepenyse.
Dabar vyksta ilgalaikis PMF poveikio žmonėms tyrimas. Nors citrusinių vaisių sulčių gėrimas yra sveikas daugeliu atžvilgiu, tačiau maisto priedai su PMF būtų lengvesnis būdas atsikratyti kenksmingo cholesterolio, nes norint pajusti gydomąjį poveikį žmogui per dieną reikėtų išgerti 20 ar daugiau stiklinių mandarinų arba apelsinų sulčių.

Komentuokite

Jei norite komentuoti, prisijunkite.

 

Sveiki atvykę ! Jei turite klausimų nesidrovėkite ir klauskite.