RSS
 

Arbūzas

Mokslinis pavadinimas Citrullis lanatus. Arbūzas yra Cucurbitaceae šeimos narys, kilęs iš Kantalupos. Arbūzai gali būti apvalios, pailgos arba rutulio formos, turi storą, žalią žievę, kuri dažnai būna dryžuota. Jie būna labai skirtingo dydžio – nuo kelių gramų iki daugiau nei penkiolikos kilogramų.

Arbūzo vidus mums dažnai asocijuojasi su raudona-rožine spalva, tačiau yra veislių su oranžiniu, geltonu arba baltu vidumi. Dauguma arbūzų sėklų yra juodos, rudos, baltos, žalios arba geltonos, tačiau yra keletas veislių visai be sėklų.
Joks kitas vaisius vasarą neatstoja arbūzo savo subtiliu skoniu, traškumu ir troškulio numalšinimu.
Arbūzų galima rasti ištisus metus, tačiau jų sezonas yra vasarą, kai jie yra saldūs ir geriausios kokybės. Jeigu nors kartą ragavote arbūzo, žinote, koks tai gaivus ir sultingas vaisius. Arbūze yra labai didelis vandens kiekis, maždaug 92%.

Arbūzas ir jo poveikis

Arbūzas yra ne tik puikus troškulio malšintojas karštą vasaros dieną, jis taip pat gali padėti numalšinti uždegimą, sukėlusį astmą, aterosklerozę, cukrinį diabetą, storosios žarnos vėžį ar artritą.

Arbūzas yra galingas ir koncentruotas saldus antioksidantas, kuriame yra gausu beta karotino, vitaminų C ir A. Arbūzas yra ir likopeno šaltinis. Tai stiprus antioksidantas, kuris keliaudamas per kūną, neutralizuoja laisvuosius radikalus, o tai turi daug reikšmės efektyviai erekcijai. Laisvieji radikalai, kurie yra mūsų organizme, gali sukelti daug žalos. Oksiduodami cholesterolio kiekį kraujyje, jie prilimpa prie kraujagyslių sienelių ir gali sukelti širdies priepuolį ar insultą, o vyrams ir kitų nemalonių situacijų, susijusių su silpna erekcija. Laisvieji radikalai gali sustiprinti astmos priepuolius, padidinti uždegimą, kuris atsiranda dėl osteoartrito ir reumatoidinio artrito, sukelti daugelio sąnarių pažeidimus. Tačiau vitaminas C ir beta karotinas padeda labai gerai atsikratyti šių kenksmingų molekulių, tuo pačiu padėdami atsikratyti visų ar daugumos minėtų negalavimų ir ligų, bei vieno iš didžiausių vyrų priešo – impotencijos. Moksliniais tyrimais buvo įrodyta, kad dideli kiekiai vitamino C ir beta karotino gali sumažinti širdies ligų riziką, sumažinti kvėpavimo takų spazmus, gaubtinės žarnos vėžio riziką ir sumažinti kai kuriuos osteoartrito ir reumatoidinio artrito simptomus, ir sėkmingai šalinti vyrų erekcijos sutrikimus.

Arbūzuose yra daug B grupės vitaminų, reikalingų energijos gamybai. Mūsų maisto reitingavimo sistema kvalifikuotų arbūzą kaip labai gerą tiamino, magnio, kalio, vitaminų B6, B1 šaltinį.

Arbūzuose esantis Argininas yra plačiai naudojamas siekiant išvengti erekcijos disfunkcijos, sumažinti kraujo spaudimą, taip pat gerina jautrumą insulinui.

Komentuokite

Jei norite komentuoti, prisijunkite.

 

Sveiki atvykę ! Jei turite klausimų nesidrovėkite ir klauskite.